UA-70801520-1

#Duyurular

» Facebook Sayfamızı beğenebilirsiniz

» Yeni Web Sitemiz Yayına Girmiştir.

» Yeni Yılda Periyodik Bakımlarınız'da Ve Mekanik İşçiliklerde %30 Varan İskontolar

» Yol Yardım ekibimizden 7/24 destek alabilirsiniz.

» Mevcut Müşteriler için %25 İndirim Fırsatı

#Döviz Kurları

 • #

  Euro

  : TL
 • #

  Pound

  : TL
 • #

  USD

  : TL

#Adres

Kumral oto Bostancı Oto Sanayi Sitesi C Blok No:3 İçerenköy İstanbul


kumraloto1@hotmail.com

#Tel: 05330941022

#Fax: 02165752713

İstanbul Mat araç boyama

 

 

Son yıllarda eskiden hiç görmediğiniz mat renkli araçlar caddeler’de dolaşmaktadır.

Folyo kaplama , Plasti dip gibi yöntemler ile araçların rengi mat renge dönüştürülmektedir , bu işlemlerin avantajları
olduğu kadar dezavantajları da vardır.

Aracınızı işinin ehli ustalar’da kaplatmadığınız zaman hüsrana uğrayabilirsiniz, araç folyo söküm işlemide aynı şekilde işinin ehli ustalar tarafından yapılmalıdır.

Aracınız yeni bir araç ise boyası yeni ise kaplama plasti dip düşünebilirsiniz fakat boyası verniği atmış bir araç ise aracınızı uzun yılllar kullanmak ve mat renge sahip olmak istiyorsanız aracınızı mat renge boyatmanızı tavsiye ediyoruz.

Akrilik bazlı metalik ve düz seçenekleri olan hava kurumalı çift bileşenli 2K boyadır. Mükemmel yapışma ve esneklik özelliğine sahip olan akrilik oto boyası kuruma sonrası yüksek dirence sahiptir. Kuruma işlemleri sonrası kendi bileşenlerinin dahi çözemediği, bozamadığı en sağlam boya cinsidir. Folyo kaplama ve plasti dip boyama tekniklerine göre oldukça sağlam uzun yıllar kullanabilirsiniz.

Düz akrilik oto boyaları

Sertleştirici girilerek uygulama yapılır. Belirli bir kalınlıkta uygulanması önerilir. Kalın bir tabaka esnekliği zedeleyeceğinden özünü kaybetmesine direncinin zayıflamasına neden olabilir. Kendi grubundaki tiner ve bileşenlerle kullanılması çok önemlidir.

Metalik akrilik oto boyaları

Baz kat adı verilen renk veren akrilik esaslı boyadır. Baz kat direnci zayıf, üzerine atılan vernik ve sertleştirici ile direnç kazanan boyalardır. Vernik uygulanmayan bir baz kat, mat ve dirençsiz olacaktır. Kalın uygulama yapılan bir vernik, baz kat derinliği vereceğinden metal yansıması (baz kat içerisindeki metal taneleri) körelmesi, parça boyamalarda renk tutturamama gibi sorunlar meydana getirmektedir. Tamiratı ve uygulaması düz akrilik boyalara göre daha zordur. Akrilik mat vernik eşliğinde metalik baz kat oto boyası mat bir görünüm elde etmemize imkan tanımaktadır.

Düz mat akrilik oto boyası

Düz akrilik (parlak) boya grubunun parlatıcı (vernik) girilmeden elde edilen çeşitidir. Ülkemizde hala uzak olunan, yurtdışında hızlı bir uygulama ve genişleme alanına sahip olan direnci yüksek, esnek, sağlam akrilik oto boyasıdır. Normal bir akrilik oto boya kadar dayanma süresi vardır. (14 yıl sonra pasta cila yapılarak tekrar kullanıma verilen araçlar bulunmaktadır.)

Akrilik mat oto boyaları modifiye isteyen, yapılan işlemin kalıcılığı, sağlamlığını arayan kişiler içindir. Mat araç kaplama ile verilen dayanma süresinin (üretici firma garantisi 3-4 yıl, düz, güneş görmeyen alan) kısıtlı olmasından doğan çok daha profesyonel oto mat boyama çeşitlerindendir. Cast kaplama işlemlerinde yaşanabilecek kalkma, hafif çizliklerde (tırnak ile hafifçe sürtme) çizilen bölgenin parlaması, belli olması gibi durumlar mat oto boyalarında yaşanmamaktadır.

Akrilik mat oto boyası, istenilen tüm renklerde, aracın orjinal renginde de yapılabilmektedir. İsteğe bağlı aracın iç kısımları orjinal renginde dışı mat olarak yapılabilmektedir. Renk değişimlerinde de uygun kombinasyon olduğu sürece (içi kırmızı bir araca, mat siyah ve mat beyaz araca hoş bir görünüm verecektir) uygulamalar yapılabilmektedir.
Mat oto boyası yapılmış araçlarda, çok küçük zıt, pastel renk kombinasyonları (mat siyah bir araç üzerinde küçük sarı noktaların bulunması) insan gözünün asal uygulamayı daha hoş algılamasına neden olmaktadır. Dünya genelinde genelde mat siyah boyama işlemi yapılmış araçların yoğunluğu ve başarılı olması bir gerçektir. Fakat mat siyah dışında farklı mat oto boya uygulamaları da değerlendirilmelidir. Renk degişimlerinde, faturalandırmış olduğumuz işlem bedeli ile ruhsatınızın sadece bir yaprağının değişimi ile kanuni bir işlem yaptırmış olup, hiçbir şekilde başınız ağrımayacaktır.

İstanbul bostancı oto sanayi sitesinde , mat araç boyama işlemi sırasında minumum taleplerde dahi, profesyonel bir sonuç için aksesuar parçalar (tampon, far, sinyal, aynalar, bantlar) sökülmektedir.
Mat oto boya uygulamalarında akrilik düz mat boyalarda araç üzerine ayrıca mat vernik uygulanabilmekte bu sayede ekstra bir koruma elde edilebilmektedir.

Sizde geleceğin modifiye yapılmış, farklı, hoş bir mat boyalı araca sahip olabilirsiniz.

İstanbul’da aracınızı mat renge boyatmak istiyorsanız bizimle iletişime geçin.

Şahin oto boya kaporta

0216 575 11 28 

© 2021 - istanbulvolkswagenservisi.com bir Taner KUMRAL ürünüdür.